Starosta Niżański

Robert Bednarz

 zaprasza na

Forum podsumowujące projekt

„Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap V”

w dniu

19 grudnia 2023 r. (wtorek)

rozpoczęcie o godz. 12.00

w auli Powiatu Niżańskiego

przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku, Plac Wolności 3

Projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap V” został dofinansowany w 2023 roku z „Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Projekt Razem Bezpieczniej 2023

Już po raz kolejny, na zaproszenie Pana Starosty Roberta Bednarza, nasze dzieci biorą udział w projekcie pn. „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego –etap V” projekt został dofinansowany w 2023 roku z „Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” w celu szczegółowym nr 2 -„ Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania”.

Bierzemy udział w nastepujących działaniach:

Bezpieczeństwo wychowanków Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem.

W obszarze bezpieczeństwa zaplanowano działania związane z edukacją  i profilaktyką  dla bezpieczeństwa w zakresie cyberprzestrzeni, ruchu drogowego oraz szkodliwości substancji psychoaktywnych:

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na rowerze. 

Wychowankowie będą uczestniczyć w 1 godz. warsztatów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze na rowerze podczas wyjazdów na grupowe wycieczki rowerowe. Poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia roweru, potencjalne zagrożenia podczas poruszania się na rowerze po ulicy. Przypomną sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu pieszym. Zajęcia przeprowadzi instruktor z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

 Edukacja i profilaktyka dla bezpieczeństwa w zakresie cyberprzestrzeni i szkodliwości substancji psychoaktywnych.
  • Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne: „Zła energia – co muszę wiedzieć o wpływie napojów energetycznych na moje zdrowie, co służy a co szkodzi mojemu zdrowiu?”

Wychowankowie podczas 1,5 godz. warsztatów z pracownikiem PSSE dowiedzą się czym są i jak wpływają na nasz organizm napoje energetyczne i im podobne substancje, w jaki sposób nie ulegać modzie na picie „energetyków” i być wobec niej asertywnym. Poznają propozycję  zdrowych substancji, produktów żywnościowych i aktywności będących dla dzieci i młodych ludzi źródłem pozytywnej energii życiowej.

  •   Aktywnie spędzam czas.

Wychowankowie w ramach zmniejszania aktywności w cyberprzestrzeni, ciekawego sposobu pogłębiania wiedzy o świecie oraz podtrzymywania i  pielęgnowania więzi społecznych w sposób twórczy  i aktywny „w realu” wezmą udział w wycieczce do Rzeszowa, podczas której spróbują swoich sił w jezdzie na wrotkach we wrotkarni "WROTKI WYWROTKI", podczas pobytu skorzystają również z bezpiecznej wspólnej zabawy w parku trampolin.

  •  Mam czas na rozwijanie zainteresowań i sprawności fizycznej.

W ramach profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom od środków psychoaktywnych, gier internetowych i mediów społecznościowych wychowankowie wezmą udział w nauce pływania na pływalni MOSiR "Oceanik" w Leżajsku.

Koordynatorem projektu jest s. Renata Gogola-pedagog/wychowawca.

Pepcolandia 2023

Fundacja Pomocy Dzieciom Osieroconym Bezdomnym i Niepełnosprawnym im. Ks. Czesława Walii przekazała naszym podopiecznym huśtawkę wahadłową bocianie gniazdo. Fundacja wzięła udział w IV edycji programu grantowego "Pepcolandia 2023", którego organizatorem jest Pepco Poland Sp. z o., sklep PEPCO w Rudniku nad Sanem.

Bardzo dziękujemy.

Koordynatorem projektu jest s. Renata Gogola-pedagog/wychowaca.

Projekt "Pozytywne wzmocnienia 2023"

W dniu 3 lipca 2023 roku Koło Stalowowolskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta podpisało z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie umowę na realizację zadania pn. "Pozytywne wzmocnienia 2023". Dzięki realizacji programu wychowankowie Domu dla Dzieci i Młodzieży im. św. Brata Alberta, Domu dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli oraz "Naszego Domu Dzieciątka Jezus" w Rudniku nad Sanem będą uczestniczyli w następujących działaniach realizowanych w ramach programu:
 Warsztaty z savoir vivre
 Warsztaty "Jak znaleźć pracę?" - wizyta w biurze pośrednictwa pracy
 Warsztaty "Jak załatwić sprawy urzędowe?"
 Kurs prawa jazdy
 Kurs obsługi wózka widłowego
 Wyjścia do Sali Zabaw
 Zajęcia plastyczno-kreatywne
 Zajęcia LEGO
 Kurs tańca
 Zajęcia z logopedą
 Piknik integracyjny
 Wyjścia do kina
 Wycieczka do Rzeszowa – Centrum Nauki Łukasiewicza i part trampolin
 Wyjazd do Rzeszowa – teatr i kręgielnia
 Warsztaty "Jak sobie radzić ze stresem?"
 Zajęcia w siłowni
 Zajęcia hipoterapii
 Język angielski
 Warsztaty "Zabawa w gotowanie"

Koordynatorem projektu jest s. Agata Hulak-psycholog/wychowaca.