Boże Narodzenie

czwartek, 04-01-2024

Boże Narodzenie

Radośnie świętowaliśmy czas Adwentu, Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku.

Adwent upłynął nam na przygotowaniach do Bożego Narodzenia: sercem i dekoracjami ;) Wielką niespodzianką był dla nas kiermasz świąteczny zorganizowany przez Centrum Ogrodnicze Mr. Garden, na potrzeby Naszego Domu. To tam po raz pierwszy zabrzmiały dla nas w tym roku kolędy!

Dni świąteczne spędzaliśmy w tym roku w wyjątkowo dużej grupie. Wspólnie przygotowaliśmy tradycyjny stół wigilijny, przeczytaliśmy Słowo Boże, połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do spożywania potraw. Uczestniczyliśmy we Mszach Świętych, modląc się za nasze rodziny, przyjaciół i dobroczyńców.

Właśnie dzięki licznym Dobroczyńcom te święta były wyjątkowo barwne! Dzieci spędziły miłe chwile świąteczne poświąteczne bawiąc się nowymi zabawkami.

Ostatnie i pierwsze godziny starego i nowego roku spędziliśmy także na wesołej zabawie. Graliśmy w nasze nowe gry, bawiliśmy się zabawkami, słuchaliśmy koncertów sylwestrowych. Na kolację (już prawie tradycyjnie) przyrządziliśmy sobie pizzę. Tuż przed północą wybiegliśmy na podwórko pooglądać fajerwerki puszczane w okolicy i pobawić się trochę zimnymi ogniami. Zmęczeni poszliśmy spać. Zmęczeni, ale szczęśliwi :)