Wakacje 2022

wtorek, 19-07-2022

Wakacje 2022

Rozpoczęcie wakacji-Pielgrzymka do Medjugorie.

W dniach od 23 czerwca do 1 lipca 11 osobowa grupa naszych wychowanków  wraz pracownikami i innymi pielgrzymami (około 100 osób) rozpoczęła wakacje od pielgrzymki do Medjugorie.

Wyruszyliśmy 23 czerwca o godzinie 7.00 po Mszy św. odprawionej w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli.

Nasz codzienny plan łączył odpoczynek z wieczornym programem modlitewnym przy kościele św. Jakuba, w którym uczestniczyli pielgrzymi z całego świata.

Wraz z innymi pielgrzymami mieliśmy możliwość spotkania i wysłuchania wzruszających świadectw nawrócenia młodzieży, ze wspólnoty Cenacolo oraz małżeństwa Nancy i Patryka, mieszkającymi od wielu lat w Medjugorie.

W pozostałe dni zwiedzaliśmy miejsca związane z Medjugorie: matczyną wioskę założoną przez o. Slavko, Tihalinę, a w niej kościół z przepiękną figurą Maryi, Surmanci ,gdzie znajduje się wyjątkowy obraz- ikona Jezusa Miłosiernego.

W tym intensywnym czasie byliśmy w miejscowości Neum zażywając kąpieli w Adriatyku oraz kąpaliśmy się i wypoczywaliśmy w malowniczym miejscu otoczonym wodospadami „Kravica”. Odwiedzając kolejne miejscowości byliśmy zauroczeni pięknymi górskimi widokami.

Kolejnego dnia, odmawiając różaniec udaliśmy się na górę Podbrdo (góra objawień), jest to miejsce pierwszych objawień Matki Bożej. Tam mieliśmy trochę czasu na modlitwę i zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Z powodu upałów, bardzo wcześnie bo o godzinie 5.00 wyruszyliśmy na górę Krizevac, aby odprawić Drogę krzyżową (Krizevac to wzgórze nad Medjugoriem 520 m npm, na którym parafianie wznieśli w 1934 r. żelbetowy krzyż o wysokości 8,56 m). Na szczycie góry, mogliśmy doswiadczyć radości Zmartwychwstania:).

W naszym programie nie zabrakło takich atrakcji jak; lody, pizza, basen, kupowanie pamiątek oraz wieczorne spacery.

W dniu wyjazdu 30 czerwca pojechaliśmy do Mostaru – pięknego kamiennego miasta, w którym można było poczuć prawdziwą bałkańską kulturę, przejść się wąskimi zatłoczonymi uliczkami i zjeść coś dobrego.

Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy 1 lipca Mszą świętą dziękczynną w kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Pielgrzymka na długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.

Bardzo dziękujemy naszym DOBROCZYŃCOM za wsparcie finansowe, dzięki Wam, to co niemożliwe stało się możliwe.

Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi Perce z biura pielgrzymkowego TOTUSTUUS, że zabrał nas w piękną duchową podróż.

Wszystkich naszych przyjaciół, znajomych, rodziny, dobroczynców ogarnialiśmy naszą modlitwą.